Kolombiya Gece Hayatı - Beyefendi Gibi

Kolombiya Gece Hayatı – Eğlenmeyi Bilenlerin Ülkesi

Bu 'Gezi Rehberi 'ni Yıldızla!
Genel Skor
[Total: 16 Average: 3.8]
Ortalama Okuma Süresi: 4 Dakika

Gece hayatı en güzel ülke hangisi diye sorulsa, hiç düşünmeden Kolombiya derim. Eğlenmeyi bu kadar iyi bilen insanlara çok az rastlanır sanırım. Sanki dünyadaki en neşeli, en eğlenceli adamları toplamışlar da Kolombiya’ya koymuşlar. Kapı gıcırtısına bile oynuyor adamlar. Bizim romanlar görse “abe bunlar bizden daha oynak be ya” derler. Kısacası Kolombiya gece hayatı oldukça renkli ve çeşitli. Herkese göre bir şeyler mutlaka var. Ben bu yazıda Bogota Gece Hayatı, Medellin Gece Hayatı ve Santa Marta Gece Hayatından bahsedeceğim sadece. Kolombiya’nın en turistik şehirleri bunlar olduğu için giderseniz faydalı olacağı görüşündeyim. Yazının sonuna da bir video koydum, çok iyi olmasa da fikir verir yine de.

Kolombiya Gece Hayatı’nın Kalbinin Attığı Şehirler

Bogota Gece Hayatı

Bogota’yı çoğu kişi beğenmiyor, sıkıcı buluyor ama bence Kolombiya’daki en güzel gece hayatı burada(Medellinciler kusura bakmayın valla). Birincisi Bogota kıtanın en kalabalık şehirlerinden biri. İkincisi ise koca kıtada en çok üniversite öğrencisi burada. Ve hatta üçüncüsü, Bogota havalimanı bir kavşak görevi görüyor bu kıtada. Bu yüzden çok fazla turist geliyor. Hal böyle olunca her zevke göre bir şeyler bulmak mümkün Bogota’da.

Bogota gece hayatının kalbi 3 bölgede atıyor:

La Candelaria Bölgesi

Burası, Bogota’nın en eski mahallesi. Old Town gibi düşünebilirsiniz. Bu yüzden buradaki mekanların çoğunun yabancı turistler için olduğunu söylememe gerek yok. Akşam olunca, sokaklarda sadece İngilizce duymaya bile başlıyorsunuz. Ama buna rağmen yine de güzel. Çünkü mekanlar kaliteli. Butik biracıdan tutun da kokteyl barlara kadar her şey var. Bu kısım biraz daha bohem, biraz daha hipster diğerlerine kıyasla. Hem bu tarz yerleri sevip hem de fazla fazla turist olsun diyorsanız La Candelaria bölgesi ideal.

Gato Gris ve Bogota Beer Company favori mekanlarımdan. Tavsiyelerime güvenin.

Kolombiya Gece Hayatı

Kolombiya Gece Hayatı – Bogota Beer Company

Zona Rosa (Zona T)

Zona Rosa ya da daha bilinen adıyla Zona T, Bogotalı zenginlerin takıldığı bölge. Mekanlar birkaç tık daha pahalı ama oldukça kaliteli. Amannn bir daha ne zaman geleceğim diyorsanız gömün parayı buradaki kulüplere.

Turistlere burada da sık sık rastlamak mümkün. Mekanlardaki garsonlar İngilizce de biliyor genelde. İnsanlar da çok sıcak. Öyle acaba tanışsam mı diye çekinmeyin. Gidip selam verin tanışın. Kolombiyalılar özellikle Kolombiya kadınları çok samimi. Bir anda kendinizi salsa yaparken bulabilirsiniz.

Favori mekanlarım, Kubiko Bar ve Genoveva. Kubiko bara ithal bira ve kokteyl içmek için gidin, Genoveva’ya yeni insalarla tanışmak için.

Kolombiya Gece Hayatı - Zona T - Beyefendi Gibi

Kolombiya Gece Hayatı – Zona T

Parque 93

Sizi bilmem de ben kapalı, sıkışık mekanlarda çok da sosyalleşmeyi tercih etmeyen biriyim. Hani Moda Sahili olsun, İzmir Bostanlı Sahili olsun, alayım içkimi orada içeyim taraftarıyım. Bogota’da deniz yok ama parklarda serbeste içebiliyorsunuz ve yerel halkın da en popüler sosyalleşme alanları buralar. Bogota’daki yegane sosyalleşme alanı da Parque 93. Özellikle cuma ve cumartesi akşamları hıncahınç dolu. İçkisini, kokainini kapan gelmiş sdfsdafsfwe.

Benim Bogota’daki favorim burası açıkçası.

Medellin Gece Hayatı

Gelelim Pablo Escobar’ın şehri Medellin’in gece hayatına. Bogota İstanbul ise Medellin de İzmir bence. Kolombiya’da da bir efsane almış başını yürümüş: Medellin’in kadınları çok güzeldir diye. Başta inanmamıştım ama Medellin’e adım attıktan 5 dakika sonra ikna oldum. Gerçekten hayatımda gördüğüm en güzel kadınlar. Ciddi manada Kolombiya’nın en güzel kadınları. Bana bu kadınlar nerelere takılır, onu anlat der gibisiniz. Anlatayım afafwefwef.

El Poblado

Medellin gece hayatının merkezi de burası. Turistler de nispeten daha güvenli ve ucuz olduğu için burayı tercih ediyor. Güzel Kolombiya kadınlarını burada bulabilirsiniz gencolar. Beyefendi gibi gidip tanışın, abartmayın. Favori mekanım Niagara. Salsa yapmak isteyenler ise Son Havana mekanına gidebilirler. Oldukça meşhur şehirde.

Çılgın Kolombiya Kulüplerinde Dans Ederken Ben

Parque del Periodista

Gazeteci Parkı anlamına gelen bu park, yukarıda bahsettiğim Parque 93 gibi bir yer. Yerel halkın toplanma ve sosyalleşme yeri. Uyuşturucu normalde, Kolombiya’da illegal ama burada sanırım bir esneklik söz konusu. Kimse karışmıyor, herkes dilediği gibi kullanıyor çekinmeden. Siz yine de temkinli olun. Başka bir ülkedesiniz. İşler Midnight Express filmine dönmesin sdgasdw.

Bu iki bölge Medellin gece hayatı için en popülerleri ama Carrera 70 ve Parque Lleras da diğer alternatif bölgeleriniz olsun.

Kolombiya Gece Hayatı Medellin - Beyefendi Gibi

Kolombiya Gece Hayatı Medellin

Santa Marta Gece Hayatı

Santa Marta, Kolombiya’nın Karayip bölgesind fena sayılmayan bir şehri. Yakınlarında Tayrona Milli Parkı var ve Karayip atmosferini yaşamak isteyenler genelde buraya geliyor. Bu sebeple Santa Marta oldukça popüler bir destinasyon. Gece hayatı daha çok plaj yakınlarında konumlanmış. İnsanlar mekanlara çok sık gitmiyor. Genelde marketlerden içki alıp sahillerde içiyor. Markette 0,75’lik bira 3,5 lira. Karayip Denizine baka baka içiyorsunuz. Uyuşturucu da biradan çok pahalı sayılmaz.

Şehre daha çok turist geldiği için uyuşturucu satıcıları sizi gözünüzden tanıyor, hemen yanınıza gelip soruyor. İstemiyorsanız, kibarca reddedin. Çok zorlamıyorlar. İstiyorsanız da bir yerde bekleyip merakla gözlerle etrafa bakın. Onlar sizi bulacaktır.

kolombiya gece hayatı

Kolombiya Gece Hayatı yazısı bu kadar. Kolombiya’da yaklaşık 1 buçuk ayımı geçirdim. En çok da bu 3 şehirde kaldım. Hatta 2 günlüğüne gittiğim Santa Marta’dan 14 gün sonunda ayrılabilmiştim. Bu süre boyunca Kolombiya Gece Hayatı hakkında yeterli tecrübem oldu diye düşünüyorum. Bildiklerimi de anlatmaya çalıştım böylece. Giderseniz kazıklanmayın, şıp diye bulun gideceğiniz yeri diye. Bana kalırsa hem çok kaliteli bir gece hayatı var bu ülkenin hem de genel olarak çok ucuz. Pahalı mekanlar da elbette var ama ucuza içip eğlenmeniz pekala mümkün. Karayiplerde kim 3 buçuk liraya bira içebiliyor yani değil mi?

Uyuşturucu konusunda özellikle dikkat edin ama. Uyuşturucu ciddi manada ucuz fakat satıcılardan uzak durmaya çalışın. Tehlikeli olabiliyorlar zaman zaman. Gece geç saatlerde otelinize ya da kaldığınız yere dönecekseniz, kesinlikle taksi kullanın. Yürümeye çalışmayın. Ciddi manada tehlikeli olabiliyor. Naçizane uyarılarımı da yapıp yazıyı tamamlayayım.

Daha önce okumadıysanız Kolombiya Gezilecek Yerler yazısı da var blogta. Tıklayarak okuyabilirsiniz. Şimdiden herkese bol eğlenceler.

3 comments

  • Volkan

    Abi selamlar, ya şimdi diyelim bizi satıcıyla alışveriş esnasıda yakaladılar fln hasdhjasd hemen atıyorlar mı ülkeden napıyolar. Böyle durumlarda napıcaz. Kolombiya gece hayatı derken hayatımız kayar mı?

  • Erdem

    güzel ve açıklayıcı bir yazı olmuş. ellerinize sağlık. Bogota gece hayatı biraz daha geniş yazılabilirdi ama 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfayı Paylaşmak İster Misin?

Beyefendi Gibi

Seyahat Rehberi ve Gezi Blogu

Beni Takip Et!

Beni Instagram’da Takip Et!