Ana Sayfa » Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

Yazar: Aykut Adem Dinç
Ortalama Okuma Süresi: 2 Dakika

Hakkımda

Yaklaşık 5 yıldır dünyayı ve Türkiye’yi gezen, gezdiklerimi, gördüklerimi diğer kişilerle paylaşmayı seven biriyim. Bu blog sitesini de seyahat rehberleri hazırlayıp seyahate çıkan kişilere yardımcı olmak için kurdum.

Sormak istediğiniz bir soru olursa bana aykutadinc@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Aşağıda okuyacağınız bilgiler, aslında sizlerin internette gezdiğiniz bütün web sayfaları için geçerlidir. Biz burada sizlere daha detaylı bilgi vermek ve farkındalık sunmak üzere detaylı bir anlatım yapmaya çalıştık.

Toplanılan Veriler (Data)

İncelemeler ve Yorumlar 

Web sitemde yorum ve inceleme kısmı bulunuyor. Yorum yapmak için e-mail adresinizi girmeniz gerekmekte. Spam önlemesi için bu gerekli. Geçerli bir e-posta adresi olmayan inceleme veya yorumlar silinebilir. Herhangi bir nedenden dolayı uygunsuz olduğunu düşündüğümüz herhangi bir yorumu yayınlamama hakkım saklıdır.

Medya

Halihazırda, web sitemizde resim, video vb. medya yüklemeleri (upload) sunmuyoruz ve buna izin vermiyoruz. Ancak, ileride bu seçeneğe izin verirsek, web sitemize resim vb. medya yüklemeniz durumunda, bunları gömülü konum verileri (EXIF GPS) ile yüklemekten kaçınmalısınız.

Google Analytics

Web sitemizde, benzer her web sitesinde olduğu gibi, dünya çapında güvenilir ve güvenli bir web analitiği hizmeti sağlayıcısı olan Google Analytics kullanılmaktadır. Google Inc., 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, ABD tarafından işletilmektedir.

Google Analytics, sizlerin internette gezinti kullanımlarınızın analizini sağlamaya yarayan ve bilgisayarınızda depolanan, yukarıda da belirttiğimiz, bir çeşit metin dosyaları olan “çerezleri” kullanır. Web sitemizi gezmenizle ilgili bu tür çerezler, genellikle ABD’deki bir Google sunucusuna iletilir ve orada saklanır. beyefendigibi.com olarak ben, hiçbir surette herhangi bir bilgi saklamıyorum.

Google Analytics’in Demografik Veri Toplaması

Web sitemiz, benzer her web sitesinde olduğu gibi Google Analytics’in demografik özelliklerini kullanmaktadır. Demografik veri ile, web sitelerinin ziyaretçilerinin yaşı, cinsiyeti ve ilgi alanlarına ilişkin ifadeler içeren raporlar oluşturulması sağlanır. Bu veriler, Google’dan ve üçüncü taraf ziyaretçi verilerinden ilgi alanına dayalı reklamlardan gelir. Toplanan bu veriler, herhangi bir özel kişiye atfedilemez. Bu özelliği istediğiniz zaman Google hesabınızdaki reklam ayarlarını düzenleyerek devre dışı bırakabilir veya verilerinizin Google Analytics tarafından toplanmasını yasaklayabilirsiniz.

Web sitemizdeki içerik

Web sitemizin içeriği, size en doğru bilgileri sağlamak için büyük bir özenle oluşturulmuştur. Ancak üçüncü tarafların anlatıldığı bu içeriklerimizin doğruluğunu, eksiksizliğini veya güncelliğini garanti edemeyiz. Yasal hükümlere göre, web sayfalarındaki kendi içeriklerimizden sorumluyuz. Bu bağlamda, üçüncü taraflara ait web sitelerinin kendi içeriklerini izlemek veya incelemek, veya yasa dışı faaliyetlerine işaret edebilecek koşulları araştırmak zorunda olmadığımızı belirtmek isteriz.

Web sitemizdeki üçüncü taraf linkleri

Web sayfalarımızda üçüncü tarafların web sayfalarına verilen linklerdeki içeriklerin sorumluluğu, yalnızca link verilen sayfaların yöneticileri ve operatörlerine aittir. Web sitemizden verilen linklerde, link verdiğimiz esnada herhangi bir olumsuz uyarı gelmemiştir.

Bu kapsamda, üçüncü taraf linklerimiz ile ilgili bir yasal ihlal olması durumu tarafımıza bildirilmesi halinde, ilgili linkleri derhal kaldıracağımızı belirtmek isteriz.

Bu 'Gezi Rehberi 'ni Yıldızla!
Genel Skor
[Total: 0 Average: 0]